KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ ŞEYHANLI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ..

KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan ŞEYHANLI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.. Ziyarette Konuşan SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN "EHL-İ BEYT’E HÜRMET EDENİN DİNİ VE DÜNYASI KORUNUR.. Ehl-i Beyt’in önemi ve sevgisi unutulmuş durumda. Peygamber Efendimiz hadis-i şerifinde “Şu üç hürmeti gözetenin, dini ve dünyası muhafaza edilir, yoksa hiçbir şeyi korunmaz. İslam’a, Peygamber’e ve O’nun nesline hürmet.” (Taberani) buyurmaktadır. Siz de bu ailenin bir ferdi olarak toplumun geldiği bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? İslam’a hürmet demek; dinin emirlerine riayet etmektir. Peygamber’e hürmet demek; sünnetine uymaktır. Efendimiz’in nesline hürmet etmek; onlara karşı gereken sevgiyi göstermektir. Peygamber Efendimiz’in (sav) şöyle bir hadisi var: “Ehl-i Beytim, Nuh’un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan boğulur.” (Taberani). Hadis-i şerif açık, neden bu hadisi unuttuk acaba? Peygamber Efendimiz’den hemen kısa bir süre sonra elim bir olay olan Kerbela Faciası var. Bu olay gönüllerde büyük acılar bıraktı. Ehl-i Beyt’e bu zulmü yapanlar şimdi lanetle anılıyor. Böyle büyük bir acıdan sonra çocuklarımıza ve yeni nesle Ehl-i Beyt’in öneminden bahsetmeliyiz. Ehl-i Sünnet alimleri Ehl-i Beyt hayranıdır. Bunlar anlatılmaz ise gençlerimiz nereden bilecekler. Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Amcamızoğlu Sayın Mustafa Çiçekli ,Çok Büyük emekler verip bizleri Bizle Tanıştırmak ve Kaynaştırmak, İnsanlarımıza Hizmet Etmeyi Düşünmek Büyük Özverili Bir İştir.Ailemiz Adına Ona Teşekkür Ediyor.Tüm İyi ve Hayırlı Adımlarda Yanında Olacağımızı İlan Ediyoruz.Ayrıca SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN HAZRETLERİNİN KUTSAL EMANETLER MÜZESİ ŞANLIURFA'da Ahmet Ersevende..Herkesi Bekliyoruz" Dedi . Ziyarette Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiçekli , Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tanşu, Akadir Tankçı,İbrahim Çiftçi , Mustafa Keskin , Muhammed Fatih Çiçekli ve Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay'da Hazır Bulundu.Şeyhanlı Dernek Başkanı Mustafa Çiçekli Yaptığı Konuşmada " Amcamızoğlu Sayın KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan Derneğimize Onur Vermişlerdir.İlmi Anlamda Bizi Dünyaya Tanıtan Yüzakımız Amcamızoğlunu Yanımızda Görmekten Şeref Duyuyoruz,Hoş Gelmişler Sefa Getirmişler.Her Anlamda Birlik Ve Beraber Olacağız.Ehlibeyt Olarak önce Kendi içimizde Sonra çevremize Sonra inşAllah Dünya Barışına Katkı Sunacağız.Rabbim Sayılarını Artırsın" desi
Bu haber 2017-03-16 16:04:01 eklenmiş ve 599 kez görüntülenmiştir.

KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan 

ŞEYHANLI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ..

Ziyarette Konuşan SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN "EHL-İ BEYT’E HÜRMET EDENİN DİNİ VE DÜNYASI KORUNUR..

Ehl-i Beyt’in önemi ve sevgisi unutulmuş durumda. Peygamber Efendimiz hadis-i şerifinde “Şu üç hürmeti gözetenin, dini ve dünyası muhafaza edilir, yoksa hiçbir şeyi korunmaz. İslam’a, Peygamber’e ve O’nun nesline hürmet.” (Taberani) buyurmaktadır. Siz de bu ailenin bir ferdi olarak toplumun geldiği bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

İslam’a hürmet demek; dinin emirlerine riayet etmektir. Peygamber’e hürmet demek; sünnetine uymaktır. Efendimiz’in nesline hürmet etmek; onlara karşı gereken sevgiyi göstermektir. Peygamber Efendimiz’in (sav) şöyle bir hadisi var: “Ehl-i Beytim, Nuh’un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan boğulur.” (Taberani). Hadis-i şerif açık, neden bu hadisi unuttuk acaba?

Peygamber Efendimiz’den hemen kısa bir süre sonra elim bir olay olan Kerbela Faciası var. Bu olay gönüllerde büyük acılar bıraktı. Ehl-i Beyt’e bu zulmü yapanlar şimdi lanetle anılıyor. Böyle büyük bir acıdan sonra çocuklarımıza ve yeni nesle Ehl-i Beyt’in öneminden bahsetmeliyiz. Ehl-i Sünnet alimleri Ehl-i Beyt hayranıdır. Bunlar anlatılmaz ise gençlerimiz nereden bilecekler.

Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Amcamızoğlu Sayın Mustafa Çiçekli ,Çok Büyük emekler verip bizleri Bizle Tanıştırmak ve Kaynaştırmak, İnsanlarımıza Hizmet Etmeyi Düşünmek Büyük Özverili Bir İştir.Ailemiz Adına Ona Teşekkür Ediyor.Tüm İyi ve Hayırlı Adımlarda Yanında Olacağımızı İlan Ediyoruz.Ayrıca SEYYİD ŞEYH IMAM KOSAN HAZRETLERİNİN KUTSAL EMANETLER MÜZESİ ŞANLIURFA'da Ahmet Ersevende..Herkesi Bekliyoruz" Dedi .

Ziyarette Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiçekli , Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tanşu, Akadir Tankçı,İbrahim Çiftçi , Mustafa Keskin , Muhammed Fatih Çiçekli ve Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay'da Hazır Bulundu.Şeyhanlı Dernek Başkanı Mustafa Çiçekli Yaptığı Konuşmada " Amcamızoğlu 

Sayın KADİRİ TARİKATI ŞEYHİ Seyyid Şeyh Salih-i Kosan’ın oğlu Seyyid Şeyh İmam Kosan Derneğimize Onur Vermişlerdir.İlmi Anlamda Bizi Dünyaya Tanıtan Yüzakımız Amcamızoğlunu Yanımızda Görmekten Şeref Duyuyoruz,Hoş Gelmişler Sefa Getirmişler.Her Anlamda Birlik Ve Beraber Olacağız.Ehlibeyt Olarak önce Kendi içimizde Sonra çevremize Sonra inşAllah Dünya Barışına Katkı Sunacağız.Rabbim Sayılarını Artırsın" desi


ETİKETLER : şanlıurfa
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYINIZ KIM
ÖMER SAĞIR
İDRİS ŞIHANLIOGLU
MEHMET GÜNAK
EKREM KAYA
MEHMET YILDIRIM
SALİH EKİNCİ
İLYAS ÖZARMUT
RAĞIP YAZMACI
SEDAT GÖREN
LOKMAN BEYAZ
İSA KUŞ
MEHMET BAKİ KURT
MÜNİR KANAR
SELÇUK BEYAZ
MEHMET SANA
RIFAT YENİCE
MUSTAFA ŞEN
© Copyright 2019 VİRANŞEHİR GUNCEL,Viransehir,viransehir haber,vira. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
HABERSAL.NET İHA ABONESİDİR.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

Viransehirguncel
Haber Sitenizi Kurun İletisim : ToprakMedia.CoM By Desing ALpeR