Sevmekten vazgeçmeyin. iyiliğinizden vazgeçmeyin.

İnsan, kesinlikle et ve kandan oluşan bir varlıktan ibaret değildir. İnsan hayatını anlamlı bir hale getirebilmesi için bir varlığa bağlanır. Her ne kadar farklı etkenlerden dolayı birey ya da toplumlar bazı şeylere karşı mesafeli olmuşlarsa da bu durum günümüzde daha ileri taşınamamıştır. Nihayetinde, fıtratın sesine kulak verilmek zorunda kalınmıştır. Bu noktada inanç türü iyi bir laboratuvardır. Varlığın gerçekliğini kavramak ancak inançla sağlanabilir. Çünkü hayatı anlamlandırmak ancak, Allah’a imanla mümkündür. İnsan, tüm varlıklara karşı taşıdığı sevgisiyle alemin her tarafıyla alakadardır. İnsanın Sevgisi ne kadar büyükse, kendisi de o kadar büyüktür. İnsan, sevgisiyle anlam kazanır ve İnsanı insan yapan değerlerdendir sevgi. Sevginin kapasitesi yoğun insanlardan oluşan bir toplum, hayatın yaşamaya değdiği, insan olmanın lezzet verdiği, insanlar arası ilişkilerin kaliteli olarak icra edildiği bir dünyanın kapılarını açacaktır.Sevgiyi taşımak ve yaşayabilmek her insanın harcı değildir. Bu sanatı herkes güzel icraedemiyor. Sevmek gerçekten san’attır.Dünyanın yaşanabilirliği, sevginin insanlardaki oranıyla alakalıdır. Keza sevgisizler yüzünden her geçen gün dünya neşesini, sevincini, heyecanını kaybetmektedir. Sevgisizler dünyaya daha çok hükmettiğinde, dünya ömrünü tamamlamış olacaktır. Onun için dünyadaki insanları, sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayırmak mümkündür. Her yaştan insan, yaratılışı itibariyle inanan bir varlıktır. İnanmak onun zihin ve ruh dünyasında mevcuttur. İnsanın zihninde yaratıcı kudreti arama özelliği var olduğu gibi, onun ruhunda, yüce bir varlığa sığınma duygusu ve ona güvenme ihtiyacı da vardır. Sevmekten vazgeçmeyin. iyiliğinizden vazgeçmeyin. Etrafınızdaki akrepler sizi soksalar bile ... SELAM VE DUA İLE KALIN..
Bu makale 2017-07-05 20:33:23 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Çiçekli

İnsan, kesinlikle et ve kandan oluşan bir varlıktan ibaret değildir. İnsan hayatını anlamlı bir hale getirebilmesi için bir varlığa bağlanır. Her ne kadar farklı etkenlerden dolayı birey ya da toplumlar bazı şeylere karşı mesafeli olmuşlarsa da bu durum günümüzde daha ileri taşınamamıştır. Nihayetinde, fıtratın sesine kulak verilmek zorunda kalınmıştır. Bu noktada inanç türü iyi bir laboratuvardır. Varlığın gerçekliğini kavramak ancak inançla sağlanabilir. Çünkü hayatı anlamlandırmak ancak, Allah’a imanla mümkündür.

İnsan, tüm varlıklara karşı taşıdığı sevgisiyle alemin her tarafıyla alakadardır. İnsanın Sevgisi ne kadar büyükse, kendisi de o kadar büyüktür. İnsan, sevgisiyle anlam kazanır ve İnsanı insan yapan değerlerdendir sevgi.

 

Sevginin kapasitesi yoğun insanlardan oluşan bir toplum, hayatın yaşamaya değdiği, insan olmanın lezzet verdiği, insanlar arası ilişkilerin kaliteli olarak icra edildiği bir dünyanın kapılarını açacaktır.Sevgiyi taşımak ve yaşayabilmek her insanın harcı değildir. Bu sanatı herkes güzel icraedemiyor. Sevmek gerçekten san’attır.Dünyanın yaşanabilirliği, sevginin insanlardaki oranıyla alakalıdır. Keza sevgisizler yüzünden her geçen gün dünya neşesini, sevincini, heyecanını kaybetmektedir. Sevgisizler dünyaya daha çok hükmettiğinde, dünya ömrünü tamamlamış olacaktır. Onun için dünyadaki insanları, sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayırmak mümkündür.

 

Her yaştan insan, yaratılışı itibariyle inanan bir varlıktır. İnanmak onun zihin ve ruh dünyasında mevcuttur. İnsanın zihninde yaratıcı kudreti arama özelliği var olduğu gibi, onun ruhunda, yüce bir varlığa sığınma duygusu ve ona güvenme ihtiyacı da vardır.

Sevmekten vazgeçmeyin. iyiliğinizden vazgeçmeyin. 

Etrafınızdaki akrepler sizi soksalar bile ... 

SELAM VE DUA İLE KALIN..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYINIZ KIM
ÖMER SAĞIR
İDRİS ŞIHANLIOGLU
MEHMET GÜNAK
EKREM KAYA
MEHMET YILDIRIM
SALİH EKİNCİ
İLYAS ÖZARMUT
RAĞIP YAZMACI
SEDAT GÖREN
LOKMAN BEYAZ
İSA KUŞ
MEHMET BAKİ KURT
MÜNİR KANAR
SELÇUK BEYAZ
MEHMET SANA
RIFAT YENİCE
MUSTAFA ŞEN
© Copyright 2019 VİRANŞEHİR GUNCEL,Viransehir,viransehir haber,vira. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
HABERSAL.NET İHA ABONESİDİR.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

Viransehirguncel
Haber Sitenizi Kurun İletisim : ToprakMedia.CoM By Desing ALpeR